Софт для Linux

Почнемо з аудіо, оскільки музику слухають практично всі користувачі комп'ютерних пристроїв. Програма EasyTag цілком виправдовує свою назву — дає змогу легко й швидко редагувати теги аудіофайлів у різних форматах. Або не редагувати, а очистити у всіх композицій у теці одразу.
EasyTag

Зазвичай у дистрибутиви пхається який-небудь аудіоплеєр, від якого користі мало. Тому що відтворювати аудіо можуть і відеоплеєри. Наприклад, Kaffeine вміє все. Взагалі все, навіть показувати цифрове телебачення. При цьому дуже компактний і легкий.

Kaffeine

Однак якщо говорити саме про аудіоплеєри, можна сміливо рекомендувати Clementine, він вміє конвертувати в mp3 і навіть у wma. Вбудовані інструменти прості й дуже інтуїтивні.

Clementine

Для редагування й монтажу аудіо призначена програма Audacity. Не настільки проста, як здається на перший погляд, потрібно розбиратися й заглиблюватися в тонкощі. Але потім робота зі звуком стане цілком реальною.

Audacity

Коли йдеться про графічні редактори, зазвичай насамперед згадується GIMP. Коротко — спрощена безкоштовна альтернатива фотошопу. Можна виготовляти колажі, здійснювати всіляку корекцію тощо.

GIMP

Для малювання та створення ілюстрацій — більш солідна програма Krita. Чому для ілюстрацій? Тому що підтримує CMYK, кольорову модель, яка використовується в поліграфії.

Krita

З відеоредакторами не все просто. Новачкові дуже важко освоїти KDEnlive, та й стабільністю ця програма не обтяжена. А професійний редактор DaVinci Resolve навіть встановити не вийде, він працює лише в певних дистрибутивах. Тим більше що безкоштовна версія все одно марна, не підтримуються пропрієтарні кодеки. Тому не потрібно мучити себе і розчаровуватися, починаємо з нескладного Pitivi й горя не знаємо. Для базових потреб, наприклад, монтажу домашнього відео, Pitivi більш ніж достатньо. А решту можна вивчати лише за наявності дуже великої кількості вільного часу.

Pitivi

Звичайно ж, не можна не згадати пакет офісних додатків. Їх нині розвелося багато, платних і безкоштовних, пропрієтарних і з відкритим кодом, хороших і не дуже. Найкращий — LibreOffice. У бік інших можна навіть не дивитися.

LibreOffice

Kate — найфункціональніша програма з усіх редакторів неформатованого (простого) тексту. Містить велику кількість налаштувань і вирізняється хорошим рівнем зручності під час написання як вихідних кодів, так і звичайних нотаток.

Kate
Звісно, неможливо осягнути неосяжне, показано тільки найкращі та справді необхідні програми, які допомагають новачкам починати роботу швидко й ефективно. 

Всі наведені приклади чудово працюють в легкій стільниці LXQt, з якою суттєво економляться ресурси пристрою, довго тримається заряд батареї ноутбука.